Byznys se provozuje proto, aby si jím ten, kdo se mu věnuje, vydělal, a to logicky co nejvíce. Případně aby se tím dokázal aspoň nějak uživit, pokud už to nejde lépe. Jenže navzdory tomuto přání se nejednou vysokých nebo aspoň dostačujících zisků nedosahuje. Každý podnikatel či OSVČ soustavně riskuje, že si na sebe nevydělá, pokud něco nevyjde tak, jak by to vyjít mělo, a nejednou to dojde třeba až tak daleko, že už je nedostatek finančních prostředků zcela nezvládnutelný.
Jenže i takový nezvládnutelný stav nouze se nějak zvládnout musí. Jinak by přece následoval nevyhnutelný krach, a to si nemůže podnikající člověk dovolit.
Jenže co když se peněz nedostává a není kde brát? Jak si s tím poradit potom?
Potom obvykle pomůže jedině to, že si někdo vezme půjčku. Což se ale sice snadno řekne, ale učinit tak bývá obtížné, ne-li přímo nemožné. A to ne proto, že by člověk pomoc nehledal, ale proto, že se mu ne vždy vyhoví. Ono je totiž třeba splnit nejednu povinnost, aby se oslovená finanční instituce rozhodla někomu takovému pomoci.
K půjčkám se tudíž vážou různé podmínky, a uspěje jenom ten, kdo jim dokáže vyhovět. A čím méně je žádající podnikatel dokonalým žadatelem, tím usilovněji musí hledat, protože má tím menší možnost výběru. A pro ty nejhůře situované nakonec zbývá třeba i jenom hypotéka OSVČ od nebankovní společnosti.
Je to právě tato nebankovní hypotéka, na kterou mnozí soukromníci v nesnázích spoléhají. A sice proto, že ji dostanou i ti, jimž by v žádné bance nikdy nevyhověli. Zde totiž lze nahradit kvality, kterých žádající osoba nedosahuje, zástavou nemovitosti, zde nejsou třeba nijak závratné příjmy žadatele, ale stačí i takové, z nichž se dají hradit aspoň ty nejnižší možné splátky.
Prostě je získání takové nebankovní hypotéky docela snadné. A člověk tu nemusí ani dlouho čekat, než mu tu půjčku schválí a vyplatí.